Woda, naturalna woda i jej właściwości

Czy w zimie powinniśmy pić wodę? W lecie to chyba każdy wie, że wodę trzeba pić. A czy w zimie nasz organizm też ma takie zapotrzebowanie na czystą wodę?

Jak to jest z tą wodą?

Organizm człowieka składa się w około 70% z wody. Co oznacza że człowiek ważący 70kg ma w sobie w przybliżeniu 5 wiaderek 10l wody! W tej wodzie, jak rybki w akwarium, pływają nasze komórki. Każdej nocy nasz organizm traci 0,5l płynów, każdego dnia tracimy kolejne pół litra wody, utrata ta związana jest tylko z oddychaniem. Część wody zużywamy podczas naturalnych procesów fizjologicznych. To oznacza, że do podtrzymania podstawowych procesów życiowych zużywamy średnio 1,5l wody na dobę. Prawie wszystkie napoje na bazie wody czyli kawa, herbata, napoje gazowane itd., nie pomagają naszemu organizmowi a nawet dodatkowo obciążają organizm dodatkową pracą. Organizm musi odzyskać wodę z tych napojów, a co za tym idzie, ta zbędna praca powoduje utratę cennej energii, co w konsekwencji skraca długość życia.

Jak obliczyć całkowite zapotrzebowanie naszego organizmu na wodę? Wystarczy skorzystać z poniższego wzoru:

Twoja waga [kg] x 0,03= ilość wody [l]

Np. jeśli ważysz 70kg to Twoje dzienne zapotrzebowanie na czystą wodę wynosi 2,1 litra. Do tego nie wlicza się napojów na bazie wody.

Jaka powinna być woda oprócz tego, że mokra?

Powinna być w temperaturze naszego ciała. Dlaczego? Jeżeli nasze komórki dostałyby wodę zbyt gorącą lub zbyt zimną, to z powodu szoku termicznego nastąpiłaby ich śmierć. Na szczęście nasz centralny komputer (mózg) to kontroluje. Jeżeli woda jest zbyt gorąca, to najpierw jest schładzana do odpowiedniej temperatury, jeśli jest zbyt zimna to jest ogrzewana. Można ten proces porównać do biura, które w lecie jest schładzane przez klimatyzację a w zimie ogrzewane. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku zużywana jest energia. Tak samo w naszym organizmie na proces ogrzewania lub schładzania wody jest potrzebna energia, która mogłaby być wykorzystana do innych celów np. witalnych. Dlatego warto jest pić wodę o odpowiedniej temperaturze. To jeszcze nie wszystko. Powinna jeszcze spełniać takie parametry jak: pH powyżej 7,4; ujemnie naładowany potencjał REDOX; niskie napięcie powierzchniowe i powinna to być woda strukturalna. Niestety woda, która płynie w naszych kranach pozostawia wiele do życzenia i nie spełnia tych parametrów. Woda butelkowana również nie spełnia tych parametrów. To jaką wodę pić? Najlepiej aby była czysta, zdrowa i najwyższej jakości, spełniająca powyższe kryteria.

Jakość wody, a długość życia. Naukowcy przyjrzeli się miejscom na ziemi, gdzie ludzie żyją najdłużej i jednoznacznie z badań wynika, że wspólnym mianownikiem jest woda, którą spożywają. Szczególnie mieszkańcy wyspy Okinawa należącej do Japonii, cieszą się długowiecznością. Cała tajemnica tkwi w rafie koralowej, z której zbudowana jest wyspa. Woda przepływając przez tego koralowca zostaje wzbogacona o minerały i normalizuje powyższe wskaźniki jej jakości. Teraz dzięki saszetkom Coral Mine, które możesz wszędzie ze sobą zabrać, możesz pić wodę najlepszą dla Twojego organizmu. Zapraszam Cię do zapoznania się z tym wspaniałym darem natury na tej stronie CoralMine.

Szklanka wody o odpowiedniej porze

1. Dwie szklanki wody po przebudzeniu- pomaga uaktywnić narządy wewnętrzne
2. Jedna szklanka wody na 40 min. przed jedzeniem- ułatwia trawienie
3. Jedna szklanka wody przed kąpielą- pomaga obniżyć ciśnienie krwi
4. Jedna szklanka wody przed pójściem spać- w celu uniknięcia zawału serca i udaru mózgu. Woda w czasie snu może zapobiec nocnym skurczom nóg.

Masz pytania? napisz na kontakt@strategiazdrowia.pl lub skorzystaj z formularza.