FlexiCor

To zbalansowany zestaw uzupełniających się substancji aktywnych, przeznaczony do przywrócenia prawidłowego funkcjonowania układu ruchu. Działa wzmacniająco na kości i stawy, zapobiega uszkodzeniom tkanki kostno-chrzęstnej oraz tkanki łącznej, przywraca ruchomość i lekkość poruszania się.

Glukozamina to budulec tkanki łącznej, kostnej i chrzęstnej; główny składnik płynu wewnątrzstawowego, który jest odpowiedzialny za ochronę i smarowanie stawu, zmniejszając tarcie i ścieranie chrząstki. Chroni chrząstkę stawową przed uszkodzeniami, stymuluje produkcję chondroityny, która wpływa na zwiększenie wytrzymałości i sprawności tkanki kostno-chrzęstnej. Minimalizuje podwyższoną wrażliwość w stawach i kręgosłupie w czasie spoczynku i przy poruszaniu się.

Siarczan chondroityny – podstawowy składnik strukturalny tkanki chrzęstnej. Bierze główny udział w budowie tkanki kostno-chrzęstnej, więzadeł oraz w utrzymywaniu sprężystości i elastyczności ścianek naczyń. Obniża poziom wymywania wapnia z kości i przyśpiesza proces ich odbudowy, hamuje niszczące procesy zachodzące w tkance chrzęstnej, ograniczając działanie specyficznych enzymów (np. interleukiny 1), niszczących chrząstkę stawową. Siarczan chondroityny posiada właściwości wiązania wody w chrząstce, co ma istotny wpływ na amortyzowanie oraz tłumienie wstrząsów, jakim poddawane są stawy, co gwarantując zwiększenie odporności na mikrouszkodzenia, wytrzymałości i zachowania jednolitości oraz sprawności stawów

MSM – aktywnie uczestniczy w tworzeniu kolagenu i keratyny, podtrzymujących elastyczność i ruchomość stawów, a także pomaga odzyskać giętkość i przepuszczalność ścianek tkanki, umożliwiając w ten sposób łatwiejsze docieranie substancji odżywczych w głąb tkanek.

Witamina C bierze ważny udział w syntezie kolagenu. Wspólnie z MSM podnosi przepuszczalność ścianek naczyń włosowatych, poprawia strukturę kości i skóry, przyczynia się do łatwiejszej przyswajalności glukozaminy. Pobudza wytwarzanie antyciał i makrofagów, przeciwdziałając w ten sposób infekcjom.

Mangan – niezbędny do syntezy własnej chondroityny, normalizuje przemianę mineralną i sprzyja przyswajaniu wapnia, przyśpieszając dzięki temu regenerację chrząstki.

Bambus – źródło krzemu, jednego z najważniejszych mikroelementów, który pobudza wytwarzanie kwasu hialuronowego i chondroityny; odradza sprężystość włókien kolagenowych i elastynowych, co zapobiega niszczeniu tkanki kostno-chrzęstnej.

„FlexiCor” okaże się pomocny we wszelkiego rodzaju uszkodzeniach narządu ruchu:

  • osteoporozie
  • osteochondrozie
  • stłuczeniach, naciągnięciach, kontuzjach.
Produkty opisane na stronie nie są przeznaczone do leczenia, diagnozowania lub zapobiegania chorobom. Należy skonsultować się ze specjalistą przed zastosowaniem suplementu diety. Materiały zawarte na stronie strategiazdrowia.pl mają charakter wyłącznie informacyjny. Metody profilaktyki i oczyszczania organizmu należy skonsultować ze specjalistą lub lekarzem medycyny naturalnej.