DigestAble

Z fizjologicznego punktu widzenia pokarm stanowi bazę, dostarczającą organizmowi niezbędne białka, tłuszcze i węglowodany. Zapewnienie substancji odżywczych wszystkim narządom i tkankom gwarantuje ich normalne funkcjonowanie i oznacza zdrowie. W tym celu pokarm powinien zostać przetrawiony i przyswojony przez organizm, do czego niezbędny jest udział enzymów. Jakkolwiek spożywany pokarm nie byłby zdrowy, wartościowy i jakościowy, jeśli istnieje niedobór enzymów, nie zostanie on właściwie strawiony i komórkom organizmu nie zostaną dostarczone wystarczające substancje odżywcze. W takim przypadku warto wspomóc organizm suplementem, zawierającym brakujące enzymy – DigestAble. Biologicznie aktywny suplement diety, to produkt naturalny, zawierający zbalansowane połączenie roślinnych enzymów trawiennych.

DigestAble jest znany wielu konsumentom z „Programu 2 Colo- Vada Plus” jako element trzeciego etapu programu oczyszczania organizmu, ale może być też stosowany jako samodzielny produkt w przypadku konieczności przywrócenia procesu zdrowego trawienia.

Amylaza – rozpoczyna rozkład węglowodanów już w jamie ustnej, wydzielając się razem ze śliną. Z jej pomocą zachodzi zamiana krochmalu w glukozę. Następnie w żołądku i dwunastnicy, gdzie pracują enzymy soku żołądkowego i trzustki, ulegają trawieniu białka i tłuszcze.

Proteaza – aktywnie działa w soku żołądkowym i rozkłada białka na aminokwasy.

Lipaza – enzym produkowany przez trzustkę w celu rozkładu tłuszczów. W formie czynnej lipaza wydziela się w dwunastnicy, gdzie rozkłada tłuszcze z pożywienia na glicerynę i wyższe kwasy tłuszczowe.

Papaina – „roślinna pepsyna” z papai – trawi pokarm białkowy. W odróżnieniu od pepsyny papaina przejawia aktywność w środowisku kwaśnym, neutralnym i zasadowym, tzn. w warunkach różnego zakwaszenia soku żołądkowego.

Bromelaina – enzym z pnia drzewa ananasowego, posiada również aktywność preteoliczną i ma działanie przeciwzapalne.

Laktaza – enzym jelita cienkiego, rozkładający laktozę (cukier mlekowy), niezbędny w procesie trawienia produktów mlecznych i podtrzymywania w zdrowym stanie układu trawiennego.

Produkt DigestAble sprzyja normalizacji procesu trawiennego:

  • uzupełnia niedobór enzymów trawiennych
  • poprawia rozkładanie i przyswajanie przez organizm substancji odżywczych
  • reguluje równowagę kwasowo-zasadową
  • normalizuje pracę całego układu trawiennego.
Produkty opisane na stronie nie są przeznaczone do leczenia, diagnozowania lub zapobiegania chorobom. Należy skonsultować się ze specjalistą przed zastosowaniem suplementu diety. Materiały zawarte na stronie strategiazdrowia.pl mają charakter wyłącznie informacyjny. Metody profilaktyki i oczyszczania organizmu należy skonsultować ze specjalistą lub lekarzem medycyny naturalnej.