Black Walnut Leaves

Czarny orzech jest ceniony w swojej ojczyźnie – Ameryce Północnej – za efektywne działanie wchodzących w jego skład substancji naturalnych. Roślina ta zawiera polifenole, juglon, witaminę C, karoten, witaminy BI, B6, P, E, olejki eteryczne, kwasy organiczne, substancje garbnikowe i inne. Zawartość polifenoli i juglonu w orzechu czarnym jest 2-4 razy większa niż w orzechu włoskim. Czarny orzech jest stosowany jako środek wspomagający zarówno przy zarobaczeniach, schorzeniach układu pokarmowego, chronicznych egzemach, jak również skazach. Stosuje się go także w kompleksowych programach odchudzających oczyszczania organizmu, rekonwalescencji i jako środek wspomagający w różnych chorobach przewlekłych.

Liście czarnego orzecha to naturalny produkt wspierający działanie przeciwpasożytnicze, antybakteryjne oraz przeciwzapalne,. Preparat skierowany jest także do osób starszych, ze skłonnościami do zaparć.

Juglon zawarty w czarnym orzechu to główna i bardzo cenna substancja. Wspomaga normalizację pracy jelit, wykazując łagodne działanie rozwalniające przy zaparciach. Flawonoidy zapewniają działanie przeciwutleniające i przeciwskurczowe, a także rozluźniające mięśnie gładkie.

Kwas linolenowy bierze czynny udział w rozkładzie komórek tłuszczowych i zmniejszeniu cholesterolu LDL. Kwas linolenowy jest bardzo ważny dla organizmu człowieka, ponieważ wchodzi w skład błon komórkowych, włókien nerwowych i siatkówki oka. Nie wytwarza się w organizmie człowieka i dlatego należy dostarczać go wraz z pokarmem.

Taniny (substancje garbnikowe) zmniejszają podrażnienia błon śluzowych i poprawiają gęstość tkankową. Taniny tworzą nieprzepuszczalną błonkę, która izoluje błony śluzowe przed rozwojem uszkodzeń i zakażeń, i w ten sposób przyśpiesza ich gojenie.

Black Walnu Leaves (liście czarnego orzecha) jest bogaty w witaminy, minerały, aminokwasy, a więc szczególnie przydatny dla osób cierpiących na niedobór witamin. Ilość witaminy C jest w nim 8 razy większa niż w czarnych porzeczkach, 50 razy – niż w owocach cytrusowych, co czyni go doskonałym przeciwutleniaczem.

Black Walnut Leaves może być stosowany przy liszaju obrączkowym, trądziku, skazie białkowej, łuszczycy, chorobach alergicznych, pomaga także w niektórych formach tocznia, chorobach krtani, zapaleniu węzłów chłonnych, gruźlicy. Ponadto, Black Walnut Leaves ma działanie bakteriobójcze, stymuluje uzdrowienie ran, owrzodzeń, zatrzymuje krwawienie hemoroidów, może być używany jako narzędzie do pozbycia się pasożytów, wzmacnia zęby i dziąsła.

Pomaga w profilaktyce:

 • przeziębień (także przy grypie)
 • ostrej choroby układu oddechowego (tchawicy, oskrzeli)
 • kataru, chorób górnych dróg oddechowych
 • chronicznego zapalenia migdałków
 • zapalenia zatok
 • wrzodów
 • chronicznego zapalenia żołądka, dyzbakteriozy
 • chorób skóry
 • chorób zębów i jamy ustnej
 • helmintozy i lambliozy
 • nerwobóli międzyżebrowych.
Produkty opisane na stronie nie są przeznaczone do leczenia, diagnozowania lub zapobiegania chorobom. Należy skonsultować się ze specjalistą przed zastosowaniem suplementu diety. Materiały zawarte na stronie strategiazdrowia.pl mają charakter wyłącznie informacyjny. Metody profilaktyki i oczyszczania organizmu należy skonsultować ze specjalistą lub lekarzem medycyny naturalnej.