Mega Acidophilus

Na całym świecie rozprzestrzenienie się różnych form dysbakteriozy wśród ludzi dorosłych osiąga ogromne rozmiary. Wiadomo, że stan organizmu w dużym stopniu zależy od prawidłowej, niezakłóconej pracy układu pokarmowego, z kolei jego zdolność do pracy uwarunkowana jest przez stan mikroflory bakteryjnej. To jeden z podstawowych układów bezpieczeństwa, tworzący barierę ochronną przeciw chorobom. Odnowa bilansu mikroflory jelitowej dzięki produktom, zawierającym korzystne mikroorganizmy, może znacznie poprawić samopoczucie. To jest właśnie zadanie preparatu Mega Acidophilus.

Preparat Mega Acidophilus to zestaw korzystnych dla organizmu bifido- i laktobakterii, który normalizuje trawienie i pracę układu pokarmowego, hamuje działanie bakterii patogennych, chroni organizm przed toksycznym wpływem produktów metabolizmu i zapobiega jego zaburzeniom.

Bifido- i laktobakterie tworzą podstawę mikroflory jelitowej człowieka – 85-90% u dorosłych i 95% u dzieci, posiadają wielokierunkowe korzystne działanie. Stymulują układ limfatyczny, produkcję interferonu, immunoglobulin, limfocytów i przeciwciał, odpowiedzialnych za siły obronne naszego organizmu.

Biorą udział w syntezie i wchłanianiu witamin grupy z witaminy K, D, kwasu mlekowego, foliowego i nikotynowego, sprzyjają powstawaniu niezbędnych aminokwasów, lepszemu przyswajaniu soli wapnia. Biorą aktywny udział w rozkładzie i wchłanianiu substancji odżywczych: normalizują procesy enzymatycznego trawienia pokarmu, zwiększając hydrolizę białek i węglowodanów, jak również przez długi czas produkują własne enzymy metaboliczne w układzie pokarmowym.

Wpływają na metabolizm tłuszczów w organizmie, ulepszają rozkład lipidów, obniżając zawartość cholesterolu we krwi i normalizując poziom lipoprotein i fosfolipidów.

Zapobiegają powstawaniu wzdęć, regulują perystaltykę jelit.

Brak bakterii Lactobacillus acidophilus w okrężnicy i jelitach zwykle prowadzi do zatrucia i zaburzenia trawienia składników odżywczych. Suplementy żywieniowe, które zawierają wysokiej jakości żywe szczepy acidophilus, zapobiegają brzydkiemu zapachowi z ust, wzdęciom spowodowanym przez nadmierne nagromadzenie gazów w układzie trawiennym. Produkty zawierające bakterie acidophilus są wskazane dla osób cierpiących na chroniczną biegunkę, a także przy częstym przyjmowaniu antybiotyków.

Przy długim stosowaniu antybiotyków, naturalna flora jelitowa ulega poważnemu uszkodzeniu. Prowadzi to do intensywnego wzrostu drożdży i grzybów Candida albicans. Grzyby te wytwarzają toksyny, które mogą osłabić układ odpornościowy. Silny wzrost grzybów Candida może być wynikiem stresu, złego odżywiania, w tym nadmiernej konsumpcji rafinowanego cukru lub środków spożywczych na bazie drożdży (chleb, fast food, itp.), jak również nadużywania aspiryny lub przyjmowania doustnych środków antykoncepcyjnych.

Probiotyczne kultury bakterii zawarte w Mega Acidophilus pomagają przywrócić naturalną równowagę mikroflory w przewodzie pokarmowym.

Mega Acidophilus – źródło probiotycznych bakterii. Reguluje pracę przewodu pokarmowego. Mega Acidophilus pomaga trawić pokarm i przyswajać składniki odżywcze, a także pomaga chronić organizm przed niepożądanymi mikroorganizmi i zakażeniami grzybiczymi.

Preparat Mega Acidophilus pozytywnie działa przy:

  • dysbakteriozie, chorobach układu pokarmowego
  • zaburzeniach w przyswajaniu substancji odżywczych
  • zatruciach jelitowych
  • reakcjach alergicznych
  • wzdęciach i zaparciach.
Produkty opisane na stronie nie są przeznaczone do leczenia, diagnozowania lub zapobiegania chorobom. Należy skonsultować się ze specjalistą przed zastosowaniem suplementu diety. Materiały zawarte na stronie strategiazdrowia.pl mają charakter wyłącznie informacyjny. Metody profilaktyki i oczyszczania organizmu należy skonsultować ze specjalistą lub lekarzem medycyny naturalnej.