Spirulina Tablets

Spirulina to jednocześnie bakteria i roślina, posiadająca zdolność do fotosyntezy. Jej niebiesko zielone pigmenty przy udziale energii słonecznej przetwarzają dwutlenek węgla i wodę w złożone substancje organiczne. Taki proces syntezy czyni spirulinę ekologicznym, prostym i jednocześnie nadzwyczaj skutecznym produktem odżywczym, który w skoncentrowanej formie zawiera zestaw cennych substancji rzadko spotykanych w pożywieniu pochodzenia roślinnego.

Spirulina w tabletkach to znakomity produkt dla osób, które chcą poprawić samopoczucie, utrzymać wagę, oczyścić organizm i zwiększyć siły witalne.

Ściany spiruliny składają się z „miękkich” mukopolisacharydów, dlatego organizm człowieka lekko je trawi i przyswaja pełnowartościowe białko tego mikroskopijnego glonu (ponad 60%), zawierające wszystkie niezbędne dla człowieka aminokwasy, w tym również 8 zasadniczych (egzogennych) aminokwasów. W porównaniu z produktami pochodzenia zwierzęcego które zawierają dużą ilość tłuszczów, w spirulinie znajduje się zaledwie 5-6% tłuszczu, składającego się głównie z wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, bardzo cennych dla naszego organizmu. Wśród nich znajdują się kwas linolowy i gamma-linolenowy, z których ten ostatni można odnaleźć w przyrodzie także tylko w mleku matki. Oprócz tego, spirulina jest najbogatszym ze znanych źródeł witamin A, B12, E i F. W 10 g spiruliny zawarte są aż trzy (!) dzienne dawki witaminy B12. Deficyt cyjanokobalaminy (witaminy B12) obserwowany jest u osób powyżej pięćdziesiątego roku życia, wegetarianów, kobiet w ciąży, palaczy oraz osób, cierpiących na choroby układu pokarmowego. Niedobór tej witaminy powoduje osłabienie, nasilone zmęczenie, obniżenie zdolności do pracy, pogorszenie pamięci, zaburzenia cyklu menstruacyjnego.

W spirulinie można również znaleźć wiele substancji mineralnych oraz mikroelementów. Na uwagę zasługuje wysoka zawartość antyoksydantów, wzmacniających układ odpornościowy, takich jak beta-karoten, selen i german. Spirulina zawiera 5-krotnie więcej żelaza, niż drożdże piwne lub koper. Stosowanie spiruliny przez miesiąc zwiększa witalność, sprzyja poprawie procesów metabolicznych, zwiększeniu niespecyficznej zdolności przystosowawczej organizmu, ma działanie odtruwające.

Stosowanie produktu Spirulina w tabletkach jest skuteczne i działa profilaktycznie w przypadku:

  • niedoboru witamin i minerałów
  • nadwagi
  • dolegliwości układu pokarmowego.

Spirulina – alga bogata w wysokiej jakości składniki pokarmowe, zwłaszcza białka (65-72%) i beta-karoten. Spirulina zawiera ważne pigmenty roślinne, w tym chlorofil, witaminy z grupy B, żelazo, magnez, selen, grupę rzadkich minerałów, enzymów oraz kwas linolenowy. Spirulina jest jednym z głównych źródeł witaminy B12.

Spirulina uprawiana jest ekologicznie z zastosowaniem specjalnie opracowanych technologii i przetwarzana zgodnie z wysokimi standardami jakości.

Produkty opisane na stronie nie są przeznaczone do leczenia, diagnozowania lub zapobiegania chorobom. Należy skonsultować się ze specjalistą przed zastosowaniem suplementu diety. Materiały zawarte na stronie strategiazdrowia.pl mają charakter wyłącznie informacyjny. Metody profilaktyki i oczyszczania organizmu należy skonsultować ze specjalistą lub lekarzem medycyny naturalnej.