Yummies

Witaminy i minerały – to podstawa zdrowia, baza dla prawidłowej przemiany materii, dlatego ważne jest, aby dostarczać je na czas i w odpowiedniej ilości. Współczesny sposób odżywiania dzieci, stan ekologiczny i niewystarczające przebywanie na świeżym powietrzu przyczyniają się do powstawania hipowitaminozy.

Smaczne witaminy dla dzieci o aromacie lub owoców tropikalnych zapewniają dostarczenie organizmowi dziecka niezbędnych witamin i minerałów odpowiednio do jego wieku i potrzeb rozwijającego się organizmu. Witaminy są potrzebne stale, o każdej porze roku, do pełnego fizycznego i umysłowego rozwoju dzieci.

Witaminy A i D – zapewniają wzrastanie i rozwój dziecka, przyczyniają się do poprawy ostrości widzenia i odporności organizmu na wszelkie infekcje, wspierają regulację wymiany fosforowo-wapniowej, poprawiają przyswajalność wapnia i jego transport do różnych narządów, zapobiegają krzywicy.

Witaminy grupy B mają dobroczynny wpływ na układ nerwowy, sercowo-naczyniowy i moczowy, podnoszą wydolność fizyczną i poprawiają pamięć.

Witamina E – wspiera antyoksydacyjną ochronę organizmu, normalną krzepliwość krwi i gojenie uszkodzonych tkanek, utrzymuje w dobrym stanie układ nerwowy i mięśniowy, sprzyja przyswajaniu rozpuszczalnych w tłuszczach witamin (np. witaminy A).

Wapń jest potrzebny do budowy kości i mineralizacji zębów, wzmacnia mięśnie, bierze udział w utwardzaniu tkanki chrzęstnej, zapewnia normalną krzepliwość krwi. Niedobór wapnia w organizmie powoduje rozwój osteoporozy i krzywicy.

Potas bierze udział w wzmocnieniu wytrzymałości mięśnia sercowego, reguluje skurcze mięśniowe i przekazywanie impulsów nerwowych, podtrzymuje równowagę wodno-elektrolitową.

Żelazo odgrywa ważną rolę w procesie oddychania komórkowego, napełnia komórki organizmu tlenem, podnosi poziom energii życiowej i zapewnia ochronę immunologiczną, przeciwdziała rozwojowi anemii.

Jod reguluje pracę tarczycy i przysadki mózgowej, stanowi składnik strukturalny hormonów tarczycy – tyroksyny T4, trójjodotyroniny T5, podnoszących syntezę ATP. Niedobór jodu u dzieci powoduje zaburzenia wyższych czynności nerwowych, rozwój kretynizmu i zaburzenia wynikające z niedoboru jodu.

Yummies – niezbędny suplement w codziennym odżywianiu dziecka:

  • poprawia aktywność fizyczną i umysłową
  • potrzebny przy stosowaniu diet leczniczych
  • przy utracie witamin i minerałów w przypadkach odwodnienia (wymioty, biegunka, zwiększona potliwość).

Witaminy i minerały są potrzebne dla prawidłowego przebiegu procesów metabolicznych, jak również dla wzrostu i regeneracji tkanek, przez co chronią dzieci przed szkodliwymi czynnikami środowiska. Niedobór witamin powoduje niższą aktywność dziecka, szybkie męczenie oraz częste urazy. Zaopatrzenie dzieci w niezbędne im witaminy i minerały nie jest łatwe, ponieważ nawet zdrowa żywność traci przydatne witaminy i minerały podczas gotowania.

Produkty opisane na stronie nie są przeznaczone do leczenia, diagnozowania lub zapobiegania chorobom. Należy skonsultować się ze specjalistą przed zastosowaniem suplementu diety. Materiały zawarte na stronie strategiazdrowia.pl mają charakter wyłącznie informacyjny. Metody profilaktyki i oczyszczania organizmu należy skonsultować ze specjalistą lub lekarzem medycyny naturalnej.