Coral Lecithin

To jeden z najbardziej skutecznych uniwersalnych suplementów diety, niezbędnych do wspierania dobrej kondycji organizmu.

Lecytyna to podstawa wszystkich błon komórkowych naszego organizmu, niezbędna jako materiał do odnowy i odbudowy uszkodzonych komórek.

Główne składniki lecytyny – cholina i inozytol -istotne są dla pełnowartościowego funkcjonowania mózgu. Cholina odpowiada za koordynację skurczów mięśniowych, aktywność intelektualną, wydolność, aktywność twórczą – sprzyja tworzeniu i trwałości pamięci operatywnej mózgu. Inozytol dobroczynnie wpływa na nastrój, zachowanie, orientację w przestrzeni, posiada właściwości uspokajające, zmniejszające nerwowość i rozdrażnienie.

Lecytyna to niezastąpiona pomoc dla serca. Zawartość tego potrzebnego w pożywieniu składnika wpływa na spadek poziomu cholesterolu we krwi, poprawia płynność krwi i ukrwienie narządów. Zmniejsza częstotliwość skurczów mięśniowych oraz napięcie ścianek naczyń krwionośnych, co w konsekwencji może wpływać na ciśnienie krwi.

Lecytyna bierze aktywny udział w regulacji wymiany tłuszczowej, rozkładając tłuszcze do prostych kwasów tłuszczowych, stąd w obecności lecytyny lipidy szybciej opuszczają wątrobę i przystępują do pracy w narządach. Przyjmowanie lecytyny przyczynia się do przyspieszenia odnowy uszkodzonych komórek wątroby w przypadku toksycznego działania alkoholu, nikotyny, leków i narkotyków, konserwantów żywności i barwników.

Związek ten odgrywa też ważną rolę w ochronie immunologicznej organizmu. Lecytyna pozwala odbudować limfocyty i makrofagi, podnosi odporność na choroby, poprzez wytworzenie antyciał oraz stymulację wzrostu i aktywności fagocytów.

To jeden z podstawowych aktywatorów funkcji rozmnażania, ważny zwłaszcza dla wewnątrzłonowego rozwoju dziecka, a następnie noworodka, dobroczynnie wpływa na rozwój zdolności umysłowych dziecka w przyszłości.

Oprócz całej gamy różnego rodzaju dobroczynnych właściwości – lecytyna ma jeszcze jedną – jest antyoksydantem, chroniącym skórę przed działaniem wolnych rodników. Poprawia procesy odżywiania i usuwania toksyn, pobudza wymianę lipidową oraz nasila proces wytwarzania nowych komórek skórnych, a także odbudowy uszkodzonych.

Stosowanie Coral Lecithin będzie miało korzystny wpływ w następujących przypadkach:

  • podwyższonej nerwowości, zmęczeniu, rozproszonej uwadze, obniżeniu pamięci
  • zwiększonych obciążeń intelektualnych i fizycznych
  • problemach skórnych.
Produkty opisane na stronie nie są przeznaczone do leczenia, diagnozowania lub zapobiegania chorobom. Należy skonsultować się ze specjalistą przed zastosowaniem suplementu diety. Materiały zawarte na stronie strategiazdrowia.pl mają charakter wyłącznie informacyjny. Metody profilaktyki i oczyszczania organizmu należy skonsultować ze specjalistą lub lekarzem medycyny naturalnej.