Coral Burdock Root

Środek na bazie korzenia łopianu większego – Arctium Lappa, który optymalizuje przemianę materii oraz procesy oczyszczania krwi, sprzyja zwiększeniu wydzielania żółci oraz wydalania moczu, wspomaga działanie leków zmniejszajacych stany zapalne układu pokarmowego, a także wspomaga ich właściwości antybakteryjne.

Korzeń łopianu wyróżnia sie wysoką zawartością substancji bioaktywnych, które przejawiają wielostronny pozytywny wpływ na organizm. Zawiera polisacharyd inuline (ponad 35%), sterole organiczne, kwasy tłuszczowe kargoksylowe (kwas palmitynowy i stearynowy) i kwasy hydroksycynamonowe, garbniki, gorycze, białko oraz olejki eteryczne. Korzeń łopianu zawiera duże ilości inuliny, która nadaje roślinie słodkawy posmak. Ulegając w układzie pokarmowym rozszczepieniu do fruktozy, inulina zwiększa odkładanie glikogenu w wątrobie i normalizuje funkcje wytwarzania insuliny przez trzustkę. Dlatego wskazana jest dla diabetyków. Ponadto inulina posiada właściwości prebiotyczne, co oznacza, że pozytywnie wpływa na mikriflorę organizmu przyczyniając się do namnażania pożytecznych bakterii. Hydroksycynamonowe kwasy wykazują działanie detoksykacyjne i moczopędne. Przyczyniają się do oczyszczania krwi i zwiększenia wydalania kwasu moczowego, mocznika, amoniaku, oraz toksyn, sprzyjają poprawieniu czynności nerek i zwiększeniu diurezy. Dodatkowo regulują gospodarkę wodno-elektrolitową i wykazują działanie wspierajace ochronę wątroby.

Substancje aktywne zawarte w łopianie wpływają na zmniejszenie stanów zapalnych układu pokarmowego, sprzyjają ochronie błony śluzowej żołądka i jelita grubego przed podrażnieniami oraz poprawie wydzielania soków żołądkowych. Przyczyniają się do gojenia nadżerek i wrzodów, a także sprzyjają opróżnianiu jelit.

Zawarte w łopianie gorycze sprzyjają wzmocnieniu wydzielania żółci oraz enzymów trzustkowych. Ze względu na skuteczne działanie, korzeń łopianu może być stosowany w zaburzeniach odżywiania o różnej etiologii, zaburzeniach czynności wątroby i pęcherzyka żółciowego

Łopian większy zawiera w swoim składzie cenne sterole roślinne – sitosterol i stigmasterol, które pomagają w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi.

Coral Burdock Root:

  • wspomaga detoksykację organizmu
  • pomaga utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu we krwi
  • zmniejsza przejawy zapaleń i zakażeń bakteryjnych w przewodzie pokarmowym
  • optymalizuje proces trawienia i czynność wątroby.
Produkty opisane na stronie nie są przeznaczone do leczenia, diagnozowania lub zapobiegania chorobom. Należy skonsultować się ze specjalistą przed zastosowaniem suplementu diety. Materiały zawarte na stronie strategiazdrowia.pl mają charakter wyłącznie informacyjny. Metody profilaktyki i oczyszczania organizmu należy skonsultować ze specjalistą lub lekarzem medycyny naturalnej.