Ginkgo Biloba

Miłorząb dwuklapowy (Gingo biloba) nie darmo nazywają drzewem „przedłużającym życie”, symbolem odporności i długowieczności. Zawiera ono bowiem kompleks pożytecznych substancji, wykazujących pozytywne działanie przy zaburzeniach krążenia krwi na poziomie mózgowym, zawrotach głowy, kłopotach z pamięcią, zaburzeniach rytmu serca, niedokrwieniu. To jedyna ze znanych nauce roślin, która zawiera specyficzne związki, takie jak ginkgolidy i bilobalidy oraz flawonoidy glikozydowe (proantocyjanidyny, kwercetynę, kempferol) i składniki mineralne.

Ginkgolidy i bilobalidy przyczyniają się do poprawiania elastyczności ścian naczyń krwionośnych, zapobiegania agregacji i powstawaniu płytek krwi, poprawienia krążenia krwi.

Flawonoidy glikozydowe zapewniają działanie przeciwutleniające: utrudniają peroksydację lipidów i niszczenie błon komórkowych przez wolne rodniki, podnoszą elastyczność i wytrzymałość ścian naczyń krwionośnych, zmniejszają przepuszczalność naczyń włosowatych.

Głóg jest bogaty we flawonoidy, kwasy, olejki eteryczne, potas, magnez, wapń, żelazo. Flawonoidy głogu blokują aktywność płytek krwi, zmniejszają ich powstawanie i poprawiają reologiczne własności krwi, posiadają działanie przeciwutleniające, chronią komórki mięśnia sercowego przed niedokrwieniem. Ilość potasu i magnezu, zawarta w głogu dostatecznie poprawia stan krążenia krwi w naczyniach sercowych i utrzymuje mięsień sercowy w napięciu czynnościowym, podnosząc jego wytrzymałość i wydolność.
Głóg troszczy się o stan zdrowia serca. W jego liściach i kwiatach znajduje się wiele pożytecznych substancji, włączając flawonoidy, cukry (sorbit, fruktoza), minerały, olejki eteryczne, kwasy triterpenowe, witaminy A, C, P, które aktywnie przyczyniają się do regulacji procesów fizjologicznych zachodzących w organizmie człowieka.

Ginkgo biloba pomaga zapewnić stały dopływ tlenu i substancji odżywczych do komórek mózgowych i sercowych, zmniejsza napięcie emocjonalne, silnie stymuluje pamięć i koncentrację uwagi nie tylko u starszych, ale też i u młodych ludzi z dużym obciążeniem intelektualnym.

Kompleks Ginkgo biloba z głogiem:

  • poprawia cyrkulację krwi w naczyniach mózgowych i sercowych
  • hamuje tworzenie płytek krwi i ich agregację
  • poprawia koncentrację uwagi, likwiduje zmęczenie, stany nerwicowe, podnosi wydolność.
Produkty opisane na stronie nie są przeznaczone do leczenia, diagnozowania lub zapobiegania chorobom. Należy skonsultować się ze specjalistą przed zastosowaniem suplementu diety. Materiały zawarte na stronie strategiazdrowia.pl mają charakter wyłącznie informacyjny. Metody profilaktyki i oczyszczania organizmu należy skonsultować ze specjalistą lub lekarzem medycyny naturalnej.