Chewable Calcium with Vitamins C&D

Tabletki o przyjemnym miętowym smaku dostarczają do organizmu ważny minerał – wapń oraz witaminy C i D, niezbędne do jego przyswajania. Jest to skuteczny środek w profilaktyce osteoporozy i syndromu osteopenicznego.

Wapń jest niezastąpionym mikroelementem dla organizmu człowieka. W połączeniu z niezbędnymi do jego przyswojenia elementami bierze udział w tworzeniu i prawidłowym rozwoju tkanki kostnej i zębów. Dostarczanie organizmowi wapnia w odpowiednich ilościach oraz zbilansowana dieta i wystarczająca ilość wysiłku fizycznego sprzyjają tworzeniu sie warstwy wapniowej tkanki kostnej. Pozwala to na zmniejszenie ryzyka osteoporozy, charakteryzującej się zwiększoną łamliwością kości, skłonnością do złamań, zmiany postawy ciała.

W ostatnich latach choroba ta ma tendencję do „odmładzania sie”. Coraz częściej diagnozowana jest u ludzi młodych. Powodem tego jest współczesny styl życia: brak aktywności ruchowej, nieprawidłowy sposób odżywiania się, stres, palenie papierosów, nadużywanie alkoholu.

Wapń jest szczególnie ważny dla kobiet w okresie menopauzy, gdyż jego wchłanianie spowalnia się w miarę zmniejszenia poziomu estrogenów. W okresie tym kobieta traci około kilograma masy kostnej każdego roku.

Witamina D znacznie zwiększa wchłanianie wapnia, sprzyja mineralizacji tkanki kostnej i zębów. Niski poziom witaminy D może doprowadzić do niedostatecznego przyswajania wapnia nawet gdy jest on dostarczany do organizmu w nadmiarze.

Witamina C odgrywa ważną rolę w syntezie i dojrzewaniu najważniejszego białka tkanki kostnej – kolagenu, nadającego kościom sprężystość i zapewniającego wytrzymałość tkanki kostnej na deformacje. Jest niezbędnym elementem tworzenia aktywnych form witaminy D. Przy deficycie kolagenu nawet wysokie dawki witaminy D okazują się być nieskuteczne, co wiąże się ze zmniejszonym przyswajaniem wapnia.

Rozpatrując problem osteoporozy, należy wziąć pod uwagę następujące fakty:

  • u co drugiej kobiety i co ósmego mężczyzny w przyszłości możliwy jest rozwój osteoporozy
  • zapas wapnia w kościach szkieletu człowieka po 30-stym roku życia zaczyna się zmniejszać
  • obecnie syndrom osteopeniczny coraz częściej obserwowany jest u dziewcząt po 16 roku życia, mających niedowagę
  • osteoporoza należy do chorób, które mają jasno określone zasady profilaktyki, ich przestrzeganie pomaga zapobiec ryzyku choroby i złamaniom kości.
Produkty opisane na stronie nie są przeznaczone do leczenia, diagnozowania lub zapobiegania chorobom. Należy skonsultować się ze specjalistą przed zastosowaniem suplementu diety. Materiały zawarte na stronie strategiazdrowia.pl mają charakter wyłącznie informacyjny. Metody profilaktyki i oczyszczania organizmu należy skonsultować ze specjalistą lub lekarzem medycyny naturalnej.