Coral Artichoke

Wątroba ma ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Bez niej nie zachodziłby proces trawienia, metabolizmu, czy krążenia. A co najważniejsze – to nasz własny niestrudzony detoksykant: przez wątrobę przechodzą liczne toksyny pochodzące ze złej jakości produktów żywnościowych, wody, alkoholu, lekarstw albo zanieczyszczonego powietrza. Nie nadążając walczyć z nadmiernym obciążeniem, nawet zdrowa wątroba zaczyna pracować nieprawidłowo, co w naturalny sposób powoduje różne problemy zdrowotne, w tym i poważne, takie jak zapalenie wątroby, stłuszczenie wątroby, czy marskość wątroby.

Z najpewniejszą pomocą przyjdzie wątrobie Coral Artichoke. W składzie preparatu znajdują się znane naturalne środki osłaniające wątrobę (hepatoprotekcyjne) – karczoch i ostopest oraz aktywne składniki zawarte w mniszku lekarskim, betainie i sproszkowanym koralowcu.

Karczoch – wartościowy produkt dietetyczny, o przyjemnym orzechowym smaku. Ulubione warzywo włoskich smakoszy, szeroko stosowane w przygotowaniu rozlicznych sosów lub oddzielnych dań delikatesowych. Główną zaletą karczocha jest jego pozytywne oddziaływanie na wątrobę. Wchodzące w jego skład naturalne substancje czynne – kwasy kofeinowe, sylimaryna, flawonoidy – wykazują właściwości oczyszczające i żółciopędne. Obniżają one poziom cholinoesterazy, działając na wątrobę prozdrowotnie. Ponadto karczoch przyśpiesza wydalanie nadmiaru płynów i różnych związków zawierających w swoim składzie azot. Dostarczając organizmowi składniki odżywcze, czyli białka, witaminy A, C, B1, B2, karoten oraz sole mineralne, karczoch zapewnia doskonały stan skóry.

Ostropest poleca się z dawien dawna przy wszelkich zaburzeniach pracy wątroby i w walce z następstwami tych zaburzeń. Wyciąg z ostropestu jest zalecany przez specjalistów jako środek do profilaktycznego stosowania na obszarach, na których odnotowuje się skażenie środowiska naturalnego. Roślina ta wpływa na zwiększenie wytwarzania i wydzielania żółci, na funkcję wydzielniczą i motoryczną układu pokarmowego. Podnosi właściwości ochronne wątroby w infekcjach i zatruciach (w tym chlorem, promieniowaniem, lekami, a nawet najbardziej niebezpiecznymi grzybami – muchomorem sromotnikowym i muchomorem czerwonym).

Mniszek jest bardzo popularną rośliną w Europie. Zawarte w nim substancje goryczkowate pobudzają apetyt i poprawiają przemianę materii. Mniszek posiada właściwości żółciopędne, moczopędne i przeczyszczające. Wyciąg z mniszka jest także wartościowym środkiem witalizującym i wzmacniającym. Wskazany jest dla osób cierpiących na podwyższoną kwasowość, ponieważ normalizuje równowagę kwasowo-zasadową organizmu.

Betaina – substancja lipotropowa (związek, który zapobiega gromadzeniu się tłuszczu i cholesterolu w wątrobie) pochodzenia roślinnego. Betaina normalizuje metabolizm tłuszczów w wątrobie, poziom trójglicerydów we krwi, a także bierze udział w procesach metabolicznych, przyczynia się do produkcji energii. Substancja ta wykazuje również właściwości sprzyjające wytwarzaniu żółci oraz właściwości żółciopędne oraz normalizujące kwasowość treści żołądkowej i poprawiające pracę układu pokarmowego. Sproszkowany koralowiec – naturalny sorbent, który absorbuje substancje toksyczne i ułatwia ich wydalanie z organizmu.

Coral Artichoke:

  • działa regenerująco na wątrobę
  • wspiera powstawanie i wydzielanie żółci
  • wspiera prawidłową przemianę materii oraz odporność
  • działa wzmacniająco i witalizująco na organizm.
Produkty opisane na stronie nie są przeznaczone do leczenia, diagnozowania lub zapobiegania chorobom. Należy skonsultować się ze specjalistą przed zastosowaniem suplementu diety. Materiały zawarte na stronie strategiazdrowia.pl mają charakter wyłącznie informacyjny. Metody profilaktyki i oczyszczania organizmu należy skonsultować ze specjalistą lub lekarzem medycyny naturalnej.