Protivity

Białka uczestniczą w procesie przemiany materii, są źródłem energii i elementem struktury wszystkich tkanek. Obniżenie dziennej normy zużycia białka prowadzi do zmniejszenia masy mięśniowej i zachwiania większości życiowych funkcji ustrojowych organizmu. Podstawowym źródłem białka są produkty żywnościowe. Nawet jednak regularnie stosowana dieta wysokobiałkowa nie zawsze we właściwy sposób zaspokaja zapotrzebowanie organizmu. Ważna jest bowiem nie tylko ilość, ale i skład jakościowy białka.

Protivity jest zrównoważonym zestawem 11 aminokwasów. Protivity zawiera „matrycę aminokwasów”, która zostaje przyswojona przez organizm w ciągu 25 minut.

L-izoleucyna i L-walina biorą udział w syntezie hemoglobiny oraz w procesie regulacji poziomu cukru we krwi. Obydwa te aminokwasy są niezwykle istotne dla osób aktywnych fizycznie, często wykonującym czynności związane z dużym wysiłkiem fizycznym. Stabilizują procesy energetyczne, zachodzące w organizmie i zwiększają jego wytrzymałość.

L-lizyna wchodzi w skład wszystkich białek pochodzenia zwierzęcego. Wspomaga zachowanie równowagi azotowej, uczestniczy w formowaniu kości (struktury kostnej oraz w procesie przyswajania wapnia). Wchodzi w skład enzymów, antyciał i hormonów. Jest skuteczna przy odbudowie tkanek, uszkodzonych w wyniku urazów.

L-fenyloalanina bierze udział w procesach przekazywania impulsów nerwowych, wpływa na nastrój. Pomaga zachować rześkość i jasność umysłu, działa antydepresyjnie, pomaga w uporaniu się z syndromem chronicznego zmęczenia zaburzeniem koncentracji. Sprzyja wydzielaniu endorfin, pozytywnie wpływających na samopoczucie, polepsza pamięć. W wyniku syntezy wewnątrz organizmu z fenyloalaniny powstaje inny kwas tyrozyna, a z niej z kolei – adrenalina.

L-glutamina: w wyniku syntezy tego aminokwasu powstaje kwas glutaminowy oraz kwas gamma- aminomasłowy obydwa mają istotne znaczenie dla pracy mózgu. Stymuluje funkcje mózgu, przyspiesza procesy metaboliczne, zachodzące w mięśniach: zapobiega napięciu i uszkodzeniu mięśni po wyczerpującej pracy lub treningu, zwiększa stopień uwodnienia komórek mięśniowych i sprzyja ich wzrostowi i regeneracji.

L-leucyna o szczególnym znaczeniu dla odbudowy uszkodzonych w wyniku różnego rodzaju urazów kości, skóry i mięśni. Reguluje poziom cukru we krwi, pobudza syntezę hormonu wzrostu.

L-metionina wspomaga syntezę choliny, obniża ryzyko rozwoju otłuszczenia wątroby w wyniku różnego rodzaju patologii, zmniejsza poziom cholesterolu we krwi.

L-treonina istotna dla zachowania prawidłowej struktury tkanki łącznej i skóry. Zapobiega odkładaniu tłuszczu w wątrobie. Pobudza produkcję antyciał. .

L-arginina bierze udział w procesie oczyszczania (detoksykacji) wątroby ze szkodliwych substancji. Wspomaga wytwarzanie insuliny oraz hormonu wzrostu, a także obniża poziom tłuszczu, zgromadzonego w organizmie. Jest niezbędna dla normalnej pracy układu odpornościowego.

L-histydyna bierze udział w procesie wzrostu i odbudowy tkanek. Niezbędna w kształtowaniu komórek krwi. Odgrywa ważną rolę w metabolizmie białek, w syntezie hemoglobiny, jest to jeden z najważniejszych regulatorów krzepliwości krwi.

L-tryptofan uczestniczy w syntezie niacyny i serotoniny, będących neuromediatorami mózgu. Wspólnie z lizyną stymuluje wydzielanie hormonu wzrostu, obniża poziom cholesterolu, zmniejsza apetyt i polepsza jakość snu.

Białka to ważna część naszego pożywienia. Są niezbędne dla utrzymania dobrego zdrowia. Spożywając codziennie produkty białkowe, ważne jest, by białka w nich zawarte miały wysoką wartość odżywczą. Niewystarczająca ilość pełnowartościowego białka prowadzi do zaburzeń w procesach wymiany substancji w organizmie, trawieniu, sprzyja rozwojowi poważnych chorób.

Protivity jest zalecany jako suplement diety dla zawodowych sportowców, jak i dla tych, którzy chcą zwiększyć syntezę białka w organizmie, co powoduje zwiększenie trwałości i wytrzymałości mięśni, zmniejszenie czasu regeneracji mięśni po wysiłku fizycznym, zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej. Przyczynia się on również do normalizacji produkcji hormonów, enzymów i czynników ochrony immunologicznej.

W odróżnieniu od białka mięsa, drobiu i ryb, których strawienie zajmuje nawet kilka godzin, Protivity, w postaci gotowych aminokwasów, jest całkowicie wchłaniany w ciągu 25 minut.

Protivity może być stosowany:

  • w celu zwiększenia masy mięśniowej
  • dla wzmocnienia systemu immunologicznego
  • dla wzrostu wytrzymałości
  • w celu regeneracji uszkodzonych tkanek
  • aby ułatwić proces trawienia
  • aby pozbyć się niechcianego tłuszczu
  • dla poprawy nastroju.
Produkty opisane na stronie nie są przeznaczone do leczenia, diagnozowania lub zapobiegania chorobom. Należy skonsultować się ze specjalistą przed zastosowaniem suplementu diety. Materiały zawarte na stronie strategiazdrowia.pl mają charakter wyłącznie informacyjny. Metody profilaktyki i oczyszczania organizmu należy skonsultować ze specjalistą lub lekarzem medycyny naturalnej.