PowerMin

To naturalny produkt na bazie sproszkowanego korala z dodatkiem witamin C, D i E, o przyjemnym smaku. Już sama nazwa produktu mówi o jego składzie: PowerMin® – „Siła minerałów”. Sole mineralne są składnikami niezbędnymi dla zdrowego życia każdego człowieka. Dzięki działaniu regulującemu równowagę mineralną organizmu, sole mineralne aktywizują pracę wielu organów i regenerują środowisko zasadowe.

Witaminy C, D, E to właśnie te witaminy, które idealnie łączą się z minerałami ze sproszkowanego korala, zwiększając ich działanie na organizm. Witaminy znakomicie poprawiają przyswajanie wapnia i fosforu, zapewniają ich transport do różnych organów, poprawiają pracę mięśni i mają właściwości przeciwutleniające. Dlatego powiedzieć można, że PowerMin® to źródło zadziwiającej siły korala i zdwojonej energii witamin.

Zestaw soli mineralnych (wapń, magnez, sód, potas, fosfor, cynk i in.):

  • działa wspomagająco w tworzeniu tkanki kostnej, procesie mineralizacji zębów; wspiera regulację przemiany minerałów i bilans zasadowy organizmu; sprzyja regeneracji i podziałowi komórek
  • przyczynia się do uruchamiania procesu przekazywania impulsów nerwowych, obniża przepuszczalność ścian komórkowych, zmniejsza pobudliwość układu nerwowego
  • stymuluje działalność mięśnia sercowego
  • bierze udział w metabolizmie kwasów nukleinowych, białek, tłuszczów i węglowodanów.

Witamina C bierze udział w wielu reakcjach utleniająco-regenerujących, przyczynia się do produkcji kolagenu, normalizuje proces wytwarzania krwi, zwiększa przepuszczalność ścianek naczyń krwionośnych, ma działanie przeciwzapalne.

Witamina E przyczynia się do zmniejszenia krzepliwości krwi, hamowania powstawania skrzepów w naczyniach krwionośnych, utleniania tłuszczów i białek, sprzyja regeneracji i chroni komórki przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki.

Witamina D wspiera regulację przemiany fosforu i wapnia, przyczynia się do zwiększenia wchłaniania wapnia z dróg pokarmowych oraz jego gromadzenia w tkance kostnej, jest niezbędna w procesie dojrzewania tkanki chrzęstnej, stymuluje syntezę białek w tkance mięśniowej oraz produkcję ATP.

Coral Mine tworzy w organizmie środowisko zasadowe, normalizuje równowagę kwasowo-zasadową. Naukowcy udowodnili, że środowisko zasadowe ma zasadnicze znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania komórek, a tym samym i całego ciała. Ponadto, wszystkie procesy metaboliczne w organizmie na poziomie komórkowym występują z udziałem jonów wapnia.

Coral Mine jest źródłem wapnia i ponad 70 pierwiastków śladowych w aktywnej formie. Konsumpcji wapnia koralowego pomaga osiągnąć optymalne pH, nasycenie krwi tlenem, normalizację stężenia cukru we krwi i ciśnienia, normalizację pracy nerek, układu pokarmowego i wątroby. Zapobiega rozwojowi zapalenia stawów, poprawia elastyczność mięśni i stawów, przywraca strukturę kości i chrząstki.

Preparat PowerMin® jest idealnym środkiem ogólnie wzmacniającym i tonizującym przy:

  • zaburzeniach metabolizmu
  • osłabieniu odporności
  • złamaniach kości, osteoporozie, zapaleniach stawów
  • zwiększonym wysiłku fizycznym.

PowerMin – kompleks witamin i minerałów, oparty na alkalicznych minerałach pochodzących z korala oceanicznego. PowerMin jest idealnym rozwiązaniem dla utrzymania i zwiększenia żywotności dla osób prowadzących aktywne życie, zalecany przy przemęczeniu, chronicznym zmęczeniu, zwiększonej drażliwości.

Produkty opisane na stronie nie są przeznaczone do leczenia, diagnozowania lub zapobiegania chorobom. Należy skonsultować się ze specjalistą przed zastosowaniem suplementu diety. Materiały zawarte na stronie strategiazdrowia.pl mają charakter wyłącznie informacyjny. Metody profilaktyki i oczyszczania organizmu należy skonsultować ze specjalistą lub lekarzem medycyny naturalnej.