Evening Formula

To zbilansowana kompozycja na bazie znanych ziół o łagodnym działaniu uspokajającym.

Zestaw zaleca się do stosowania wieczorem w celu osiągnięcia stanu wewnętrznego spokoju i wzbudzania pozytywnych emocji.

Teanina – aminokwas uzyskiwany z liści herbaty o unikalnych właściwościach przeciwdepresyjnych. Teanina sprzyja stymulacji produkcji hormonu dopaminy oraz funkcjonowaniu komórek mózgowych zapewniających rozluźnienie , stan spokoju i równowagi psychicznej. Teanina pomaga w łagodzeniu napięcia i rozdrażnienia , zregenerowaniu systemu nerwowego po obciążeniach psychicznych, sprzyja poprawie nastroju.

Wyciąg z melisy liekarskiej jest szczególnie ceniony jako skuteczny środek działający uspakajająco w bezsenności oraz w stanach podwyższonej pobudliwości. Odpowiedzialne za to są obecne w mielisie polifenole , flawonoidy, cetronelal (rodinal) cytral i kariofilen. Kwasy fenolokarbonowe zawarte w melisie sprzyjają wyeliminowaniu stanu nerwowości oraz zmniejszeniu przyspieszonej akcji serca.

Wyciąg z chmelu zwyczajnego zawiera kompleks kwasów chmielowych ( humulon, lupulina) znanych z kojącego przeciwskurczowego działania. Znaczna zawartość witamin z grupy B (B1, B3, B6) pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego oraz w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych.

Dziurawiec zwyczajny znany ze względu na zawartość hiperycyny, która ma szczególne znaczenie w walce z objawami depresji, stanów stresowych, załamań nerwowych. Jego działanie polega na zdolności hamowania nadmiernej aktywności neuroprzekaźników „impulsywnego zachowania” serotoniny, norepinefryny i dopaminy. Wspomaga działanie uspokajające w stanach depresyjnych, sprzyja łagodzeniu uczucia niepokoju i paniki.

Magnez to znany pierwiastek antystresowy. Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, mięśni oraz w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych.

Wyciąg z tarczycy bajkalskiej swoim efektem uspokajającym znacznie przewyższa walerianę. Efekt ten wywołuje zawarta w tarczycy bajkalskiej specjalna grupa flawonoidów, która sprzyja

  • zmniejszeniu pobudliwości centralnego układu nerwowego oraz zmniejszeniu napięcia nerwowego.

Evening Formula wykazuje następujący korzystny wpływ:

  • zmniejsza stan napięcia emocjonalnego podczas zmęczenia
  • dobrze radzi sobie z wyczerpaniem nerwowym, bezsennością, nerwicami
  • pomaga przeciw depresji i w stresie
  • zapewnia zdrowy i mocny sen
Produkty opisane na stronie nie są przeznaczone do leczenia, diagnozowania lub zapobiegania chorobom. Należy skonsultować się ze specjalistą przed zastosowaniem suplementu diety. Materiały zawarte na stronie strategiazdrowia.pl mają charakter wyłącznie informacyjny. Metody profilaktyki i oczyszczania organizmu należy skonsultować ze specjalistą lub lekarzem medycyny naturalnej.