Over 30

Produkt Over 30 – zbalansowany zestaw cennych dla zdrowia aminokwasów, witamin i minerałów. Wpływa na podniesienie jakości pracy życiowo ważnych układów organizmu, wpływa na zapobieganie przedwczesnemu procesowi starzenia.

Arginina – uważana za najsilniejszy aminokwas wpływający pozytywnie na układ krążenia. Podczas jej utleniania powstaje tlenek azotu – istotny czynnik o działaniu rozluźniającym. Tlenek azotu spełnia dwie bardzo ważne funkcje w organizmie: reguluje napięcie czynnościowe naczyń krwionośnych i bierze udział w przekazywaniu impulsów nerwowych w mózgu. Do 30 roku życia organizm syntetyzuje argininę w niewielkich ilościach, a już po 30 roku życia jej ilość wyraźnie się zmniejsza. W podeszłym wieku sytuacja pogarsza się jeszcze bardziej i zwiększający się niedobór argininy w organizmie.

Cytrulina – znajduje się w ścisłym związku z argininą, biorąc udział w jej syntezie, razem natomiast stanowią czynne ogniwo cyklu ornitynowego, ważnego procesu detoksykacji amoniaku i innych substancji toksycznych oraz wyprowadzania nadmiaru mocznika z organizmu. Cytrulina przyczynia się również do podniesienia poziomu fosfokreatyny potęgując przemianę energetyczną w mięśniu sercowym, a także hamuje działanie enzymów, które niszczą tlenek azotu.

Tauryna przy współudziale tlenku azotu zapobiega uszkodzeniom ścianek naczyń, reguluje poziom lipidów w naczyniach krwionośnych oraz poziom wapnia w mięśniu sercowym. Z pomocą aminokwasów glutaminy i lizyny poprawia metabolizm w mózgu, sprzyja produkcji somatotropiny,  hormonu wzrostu oraz serotoniny, insuliny i innych hormonów.

Witamina C pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym, w regeneracji zredukowanej formy witaminy E. Witamina C zwiększa przyswajanie żelaza. Przyczynia się także do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego. Witamina C pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naczyń krwionośnych.

Witamina E -pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

Magnez – pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni, a także w prawidłowej syntezie białka. Magnez odgrywa również rolę w procesie podziału komórek.

Over 30 doskonale wpływa na stan organizmu:

 • pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni
 • przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego
 • pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym
 • pomaga utrzymać równowagę hormonów i normalne funkcjonowanie układu immunologicznego
 • pomaga przywrócić skórze elastyczność oraz wytrzymałość tkanki kostnej
 • pomaga poprawić samopoczucie psychiczne, fizyczne oraz funkcje seksualne
 • stymuluje ośrodki pamięci
 • stymuluje funkcje endokrynologiczne i ośrodkowego układu nerwowego
 • wzmacnia wymianę energii
 • utrzymuje stabilny poziom cukru we krwi
 • stymuluje wzrost pożytecznych bakterii przewodu pokarmowego
 • pomaga utrzymać napięcie naczyniowe.
Produkty opisane na stronie nie są przeznaczone do leczenia, diagnozowania lub zapobiegania chorobom. Należy skonsultować się ze specjalistą przed zastosowaniem suplementu diety. Materiały zawarte na stronie strategiazdrowia.pl mają charakter wyłącznie informacyjny. Metody profilaktyki i oczyszczania organizmu należy skonsultować ze specjalistą lub lekarzem medycyny naturalnej.