MagiCal

MagiCal źródło wszystkich niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu mikro- i makroelementów, zwłaszcza wapnia i magnezu, pozyskanych z morskich alg. Ludzki organizm nie jest w stanie samodzielnie ich wyprodukować w dostatecznych ilościach, dlatego należy zapewnić sobie ich uzupełnienie z dodatkowych źródeł.

Wapń i fosfor (oraz ich krystaliczne związki) są podstawowym składnikiem kości, pełniąc dla organizmu strukturalne funkcje budulcowe. Jony wapnia pełnią rolę regulatora procesów fermentacyjnych, motorycznej aktywności komórek, wydzielania hormonów i innych ważnych funkcji życiowych. Wapń bierze udział w tworzeniu tkanki kostnej, w mineralizacji zębów, krwi oraz regulacji aktywności serca.

Magnez jest jednym z ważniejszych makroelementów organizmu. Około 70% magnezu znajduje się w tkankach kostnych. Zapewnia optymalne przyswojenie wapnia. Dowiedziono naukowo, obydwa wymienione makroelementy wchodzą wewnątrz organizmu w określone związki. Magnez reguluje ilość przyswajanego przez organizm wapnia zapobiegając jego nadmiernemu wydalaniu. Niedobór magnezu może powodować odkładanie się wapnia nie w tkance kostnej, a w naczyniach krwionośnych, prowadząc do ich uszkodzenia.

Magnez jest istotnym aktywatorem procesu przemiany materii. Wchodzi w skład ponad 300 różnych enzymów. Uczestniczy również w syntezie białka i produkcji energii.

Magnez – wspomaga pełne wchłanianie wapnia, jest zaangażowany w anabolizm i katabolizm tłuszczów, białek, węglowodanów, bierze udział w przewodzeniu impulsów nerwowych, pomaga zoptymalizować działalność mięśnia sercowego, zwiększa odporność na stres.

Żelazo odgrywa niezwykle istotną rolę w procesie przemiany materii. Wchodząc w skład hemoglobiny, bezpośrednio uczestniczy w transporcie tlenu z płuc do wszystkich tkanek, organów i układów organizmu. Niedobór żelaza prowadzi do upośledzenia wymiany gazowej tlenu i dwutlenku węgla (niedotlenienia), i w efekcie do pogorszenia przebiegu procesów energotwórczych. Traci na tym przede wszystkim system świadomości i mózg, zwłaszcza w momentach intensywnego fizycznego obciążenia.

Cynk wchodzi w skład ponad 100 enzymów, uczestniczy w transporcie CO2 (dwutlenku węgla), aktywnie wspomaga gojenie ran. Niedobór cynku powoduje zaburzenia apetytu oraz smaku.

Mangan – mikroelement, będący składnikiem wielu enzymów. Jego niedobór prowadzi do naruszenia równowagi w procesach przemiany materii i negatywnie odbija się na stanie tkanki mięśniowej.

Miedź odgrywa ważną rolę w utrzymaniu prawidłowego składu krwi. Jest niezbędna w przyswajaniu żelaza przez organizm. Bierze udział w syntezie mieliny tj. białkowo- lipidowej osłony włókien nerwowych.

Działanie produktu MagiCal:

  • uzupełnia niedobór mikro- i makroelelemntów
  • wzmacnia tkankę kostną i mięśniową
  • przydatny w okresie rehabilitacji po urazach, chorobach, operacjach.

Zastosowanie:

  • w różnych chorobach związanych z deficytem wapnia i innych minerałów
  • w przypadku niewłaściwego odżywiania i/lub zaburzenia łaknienia
  • w profilaktyce i leczeniu osteoporozy jako dodatek do właściwego leczenia osteoporozy
  • podwyższone zapotrzebowanie organizmu na wapń u kobiet w okresie ciąży i laktacji.
Produkty opisane na stronie nie są przeznaczone do leczenia, diagnozowania lub zapobiegania chorobom. Należy skonsultować się ze specjalistą przed zastosowaniem suplementu diety. Materiały zawarte na stronie strategiazdrowia.pl mają charakter wyłącznie informacyjny. Metody profilaktyki i oczyszczania organizmu należy skonsultować ze specjalistą lub lekarzem medycyny naturalnej.