CoralProbiotic

Produkt jest synbiotykiem – unikalną kompozycją probiotyków (Lactobacillus acidophilus i Bifidobacterium longum) oraz prebiotyków (inuliny), które zapewniają regenerację mikroflory jelitowej. Dzięki działaniu prebiotyków skuteczność synbiotyków jest kilkadziesiąt razy większa. Zalecana dobowa dawka zawiera 5 mld lakto- i bifidobakterii oraz 50 mg inuliny. Preparat został wyprodukowany z wysokiej jakości surowców, zgodnie z najnowszą technologią oraz wymogami GMP i branżowych standardów jakości. W celu utrzymania aktywności wysuszonych metodą liofilizacji szczepów bakterii probiotycznych, produkt jest fasowany w strumieniu azotu do postaci kapsułek i dzięki temu zachowuje swoje właściwości biologiczne przez długi czas.

Fruktooligosacharyd (FOS) inulina z korzenia cykorii to najbardziej znany i przebadany probiotyk naturalny. Oprócz tego, że inulina jest źródłem niezbędnych dla układu pokarmowego włókien odżywczych, posiada zdolność do stymulowania wzrostu i aktywności własnej flory bakteryjnej jelita grubego oraz tych bakterii, które są dostarczane wraz z nią do organizmu w postaci suplementu diety. Inulina wspomaga wszystkie procesy przemiany materii w organizmie (szczególnie metabolizm węglowodanów i tłuszczów). Jest znakomitym sorbentem, ulepszającym funkcje detoksykujące mikroflory, zwiększa perystaltykę jelit i usuwa z organizmu substancje toksyczne, ułatwiając tym samym wypróżnianie.

Probiotyki normalizują trawienie, przyspieszając rozkład białek i węglowodanów oraz przyswajanie substancji odżywczych, produkują własne enzymy, ułatwiające trawienie, biorą czynny udział w syntezie wielu witamin (K, D, grupy B), zwiększają przyswajanie wapnia, hamują wzrost flory patogennej, rozwój nieżytów układu pokarmowego, zaburzenia mikroflory bakteryjnej podczas przyjmowania antybiotyków, zwiększają odporność organizmu, stymulując jego odpowiedź immunologiczną.

Preparat CoralProbiotyk zapewnia kompleksową ochronę mikroflory bakteryjnej, przejawia korzystne działanie w przypadku:

  • dysbakteriozy, chrób układu pokarmowego
  • zatruć
  • zaburzeń trawienia i przemiany materii
  • zaburzeń mikroflory po terapiach antybiotykowych
  • wzdęć, zaparć.
Produkty opisane na stronie nie są przeznaczone do leczenia, diagnozowania lub zapobiegania chorobom. Należy skonsultować się ze specjalistą przed zastosowaniem suplementu diety. Materiały zawarte na stronie strategiazdrowia.pl mają charakter wyłącznie informacyjny. Metody profilaktyki i oczyszczania organizmu należy skonsultować ze specjalistą lub lekarzem medycyny naturalnej.