Ca-Mg Complex

To produkt, który pozwala utrzymać prawidłowy bilans wapnia i magnezu w organizmie, poprawia metabolizm wapnia i magnezu oraz optymalizuje życiowo ważne procesy związane z metabolizmem substancji mineralnych. .

Wapń (Ca) – jeden z najważniejszych pierwiastków w naszym organizmie, od którego zależy funkcjonowanie niemal wszystkich układów. Przede wszystkim jest to główny składnik układu szkieletowego. Wapń odgrywa również rolę regulatora procesów enzymatycznych, wydzielania hormonów, metabolizmu wewnątrzkomórkowego, przewodnictwa nerwowo-mięśniowego. Od tego minerału zależy stabilna czynność serca i tonus naczyniowy, praca układu nerwowego i prawidłowe krzepnięcie krwi, produkcja enzymów trawiennych oraz hormonów, a także przepuszczalność naczyń krwionośnych i błon komórkowych. .

Magnez (Mg) – to nie mniej ważny makroelement, 70% którego zawiera się w kościach. Wydawać się może, że magnez przejawia właściwości przeciwstawne do wapnia, w rzeczywistości oba te minerały, wzajemnie się uzupełniają. Minerały te powinny znajdować się w organizmie w optymalnym stosunku 1:0,7. Pod takim warunkiem magnez przyczynia się do lepszej wchłanialności wapnia, kontroluje docieranie wapnia do komórek i zapobiega jego nadmiernemu wyprowadzaniu. Ponadto wapń przyczynia się do skurczów mięśni szkieletowych i mięśni gładkich, a magnez odwrotnie – zmniejsza skurcze i rozluźnia mięśnie. Oprócz tego magnez zapewnia uwalnianie energii komórkowej wiązań makroergicznych ATP, reguluje fizjologiczne napięcie mięśni gładkich (naczyń krwionośnych, jelit, trzustki, pęcherza moczowego i innych), pomaga zmniejszyć stres. .

Krzem ( z wyciągu ze skrzypu polnego) – wspomaga wchłanianie wapnia i ponad 70% innych pierwiastków (fosfor, fluor, siarka, magnez, sód i inne), zapobiega rozwojowi osteoporozy.
W przypadku jego niedoboru w organizmie pogarsza się wchłanianie wszystkich minerałów i witamin. .

Bor – to pierwiastek, który znacznie poprawia metabolizm najważniejszych pierwiastków: magnezu, wapnia i fluoru. Bierze on udział w przemianie witaminy D do najbardziej aktywnej postaci, razem z krzemem i witaminami K i D3 zwiększa wchłanianie i podnosi metabolizm wapnia, magnezu i fosforu, co zapobiega ich utracie przez nerki. .

Ca-Mg Complex wykazuje pozytywny wpływ na zdrowie:

  • poprawia metabolizm wapnia, magnezu i metabolizm mineralny
  • optymalizuje ważne życiowo funkcje układów organizmu
  • wzmacnia kości, reguluje skurcze i rozkurcze mięśni.
Produkty opisane na stronie nie są przeznaczone do leczenia, diagnozowania lub zapobiegania chorobom. Należy skonsultować się ze specjalistą przed zastosowaniem suplementu diety. Materiały zawarte na stronie strategiazdrowia.pl mają charakter wyłącznie informacyjny. Metody profilaktyki i oczyszczania organizmu należy skonsultować ze specjalistą lub lekarzem medycyny naturalnej.