Folic Acid

Kwas foliowy (znany też pod nazwami: folacyna, witamina M, witamina B9albo B11) został wyodrębniony z liści szpinaku i pietruszki w 1941roku. Podczas termicznej obróbki kulinarnej produktów spożywczych zawierających tę witaminę, traci się go w ok. 90%, stąd niedobór kwasu foliowego obserwuje się u co drugiej kobiety. Większą zawartość kwasu foliowego w organizmie obserwuje się u kobiet przyjmujących środki hormonalne. Stan ten można poprawić uzupełniając niedobór witaminy B9 z pomocą naturalnego suplementu diety Folic Acid.

Stanowi on naturalne źródło witaminy B9, koniecznej do wytwarzania w szpiku czerwonych krwinek, do rozwoju i prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, do zachowania materiału genetycznego, w przekazywaniu cech dziedzicznych komórek, a także prawidłowego rozwoju dziecka w łonie matki.

Folic Acid odbudowuje naturalną strukturę tkanki nerwowej i odgrywa bardzo ważną rolę w produkcji adrenaliny, zapobiega rozwojowi wewnątrzpłodowych wad nienarodzonego dziecka, w trakcie ciąży bierze udział w prawidłowym kształtowaniu układu nerwowego płodu – placenty, niezbędnej w procesie podziału komórek, ma pozytywny wpływ na powstawanie i rozwój wszystkich narządów i tkanek. Polecany także w okresie karmienia piersią i depresji poporodowej.

Razem z witaminą B12 kwas foliowy bierze udział w regulowaniu procesów wytwarzania krwi i syntezie hemoglobiny, jest niezastąpiony w wytwarzaniu czerwonych (erytrocytów) i białych (leukocytów) krwinek, w ten sposób przyczyniając się do zapobiegania anemii o różnej etiologii.

Kwas foliowy podnosi również wydolność umysłową i fizyczną, odgrywa znaczącą rolę w zapobieganiu miażdżycy i związanych z nią chorób układu sercowo-naczyniowego. Pod jego wpływem poprawia się skład lipidów we krwi, obniża zawartość cholesterolu w surowicy krwi. Witamina B9 poprawia kliniczny obraz w leczeniu łuszczycy, egzem, dermatoz. Przy jednoczesnym przyjmowaniu z witaminą B12 sprzyja wyrównaniu pigmentacji skóry, spowodowanej bielactwem nabytym, pomaga poprawić stan skóry przy wypryskach trądzikowych.

Niedobór kwasu foliowego zakłóca pracę układu zapobiegającego krzepnięciu krwi, co może doprowadzić do podniesienia wytwarzania trombocytów.

Stosowanie produktu Folic Acid pozwala:

  • uniknąć niedoboru witaminy B9
  • zapobiec anemii o różnej etiologii
  • w kompleksowym działaniu z innymi witaminami grupy B – poprawić stan przebiegu chorób skórnych.
Produkty opisane na stronie nie są przeznaczone do leczenia, diagnozowania lub zapobiegania chorobom. Należy skonsultować się ze specjalistą przed zastosowaniem suplementu diety. Materiały zawarte na stronie strategiazdrowia.pl mają charakter wyłącznie informacyjny. Metody profilaktyki i oczyszczania organizmu należy skonsultować ze specjalistą lub lekarzem medycyny naturalnej.