Coral Carnitine

To skuteczny energetycznie biostymulator, który przyspiesza rozkład złogów tłuszczowych. Ponadto karnityna wspiera organizm w zapobieganiu wyczerpaniu nerwowemu oraz problemom z mięśniem sercowym, wpływa na poprawę wytrzymałości fizycznej i aktywności umysłowej.

Badania wykazały, ze karnityna ma strukturę zbliżoną do struktury witamin z grupy B, chociaż witaminą nie jest. Może być syntetyzowana w organizmie w wątrobie i w nerkach, a zawarta jest głównie w mięśniach i w wątrobie.

Działanie karnityny opiera się na wspomaganiu przyspieszenia rozpadu tłuszczów poprzez skierowanie ich do „elektrowni” naszych komórek – mitochondriów. W mitochondriach dochodzi do utlenienia tłuszczów i uwalniania energii. Im wieksze ilości kwasów tłuszczowych karnityna dostarczy do mitochondriów w celu wytworzenia energii, tym mniej pozostaje tłuszczów, które mogą się odłozyć.

Jest to również doskonały sposób zapobiegania tworzeniu sie blaszek tłuszczowych (miażdżycowych) w naczyniach krwionośnych. Dzięki sprzyjającemu działaniu karnityny mięsień sercowy nie tylko uwalnia sie od nadmiaru nawarstwień (złogów) tłuszczowych, ale także otrzymuje dwa razy tyle energii. Inny bardzo ważny efekt działania karnityny związany jest z tym, że wspomaga ona organizm w zmniejszaniu powstawania w nim wolnych rodników, głównych winowajców przedwczesnego starzenia komórek, a także aktywować jego antyoksydacyjną ochronę. Karnityna wpływa także na przyspieszenie procesu rozszczepienia węglowodanów do kwasu mlekowego i sprzyja jego szybkiemu wyprowadzeniu z tkanki mięśniowej. Zapewnia to mięśniom energię w hipoksji (niedobór tlenu w tkankach w wyniku zmniejszonej dyfuzji tlenu w płucach) oraz zwiększa odporność tkanek na działanie toksycznych produktów rozszczepienia. Przyspiesza to szybszy powrót do normalnej wydolności po długotrwałym wysiłku fizycznym.

Ze względu na wieloraki pozytywny wpływ na zdrowie dana substancja jest korzystna dla wszystkich, bez wyjątku. Źródłem karnityny w pożywieniu są: mięso, mleko, ryby. Karnityna wskazana jest najbardziej miłośnikom pożywienia roślinnego, ale jeśli wziąć pod uwagę fakt, że znaczną część karnityny traci się przy obróbce cieplnej, to w celu uzupełniania dziennego zapotrzebowania i dla wegetarian i dla osób spozywajacych pokarmy mięsne, wskazane jest uzupełnianie diety suplementami z karnityną.

Coral Carnityna to produkt wskazany w celu:

  • utrzymania prawidłowej masy ciała
  • podniesienia wytrzymałości i wydajności organizmu
  • przywrócenia energetycznego potencjału organizmu
  • zachowania w prawidłowym stanie układu sercowo-naczyniowego.
Produkty opisane na stronie nie są przeznaczone do leczenia, diagnozowania lub zapobiegania chorobom. Należy skonsultować się ze specjalistą przed zastosowaniem suplementu diety. Materiały zawarte na stronie strategiazdrowia.pl mają charakter wyłącznie informacyjny. Metody profilaktyki i oczyszczania organizmu należy skonsultować ze specjalistą lub lekarzem medycyny naturalnej.