BP Phyto Control

Sprzyja w utrzymaniu naczyń krwionośnych i krwi w normie. Kompleks ekstraktów roślinnym pomaga wzmocnić naczynia krwionośne, zwiększyć napięcie naczyniowe, wspomóc normalizację przepływu krwi.

Głóg jest uważany za jedną z najlepszych naturalnych substancji oddziałujących pozytywnie na serce i delikatnie stymulujących pracę naczyń krwionośnych. Taki efekt wywołuje zawarta w owocach grupa flawonoidów (hiperozyd, kwercetyna) i kwasy triterpenowe (oleanolowy, ursolowy, krategowy). Substancje te poprawiają wieńcowe i mózgowe krążenie krwi znacznie zwiększając przepływ krwi w dużych i małych naczyniach krwionośnych. Ponadto obniżają poziom cholesterolu całkowitego, co zapobiega tworzeniu się blaszek cholesterolowych, tłumią aktywność prostaglandyn i enzymów, które powodują zapalenia blaszek w naczyniach krwionośnych. Roślina ta zawiera duże ilości witaminy C, która pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naczyń krwionośnych.

Wyciąg z zielonych ziaren kawy – ziarna zielone w przeciwieństwie do ziaren prażonych zawierają największą ilość cennych dla zdrowia kwasów chlorogenowych, ponieważ obróbka cieplna ziaren niszczy te kwasy. Kwasy chlorogenowe obniżają we krwi i składzie tłuszczów działanie dialdehydu, aktywnego utleniacza cholesterolu i lipoprotein o niskiej gęstości, a w związku z tym chronią naczynia krwionośne przed stresem oksydacyjnym i uszkodzeniem. Zawarta w ziarnach kofeina wpływa dwojako na ciśnienie tętnicze krwi: przy prawidłowym nie wpływa na zmianę lub nieznacznie je podnosi, a przy obniżonym je normalizuje. .

Wyciąg z liści serdecznika pospolitego – stanowi zbalansowane źródło glikozydów fenolowych, flawonoidów i alkaloidów. To kompleks substancji działających wzmacniająco na duże i średnie tętnice oraz naczynia włosowate, zmniejszający skurcze naczyń krwionośnych i wywołujący łagodny efekt uspokajający, który pomaga obniżyć ciśnienie tętnicze krwi. .

Wyciąg z tarczycy bajkalskiej – roślina pochodząca z Dalekiego Wschodu, dobrze znana wśród Tybetańczyków. Pod wpływem substancji czynnych następuje rozszerzenie naczyń krwionośnych i powraca do normy krążenie krwi. Jednocześnie przyczynia sie do uregulowania rytmu skurczów serca zmniejszając tym samym zwiększone obciążenie mięśnia sercowego. .

Wyciąg z kwiatów ketmii (róży chińskiej) – to źródło kwasów organicznych (cytrynowy, jabłkowy, askorbinowy) kwasu hibiskusowego, antocyjanów, flawonoidów i fitosteroli wykazujących w organizmie działanie ogólnie wzmacniające i witalizujące.

BP Phyto Control wywiera wszechstronne pożyteczne działanie na organizm:

  • pomaga utrzymać w normie napięcie czynnościowe naczyń krwionośnych i ciśnienie tętnicze krwi
  • działa wspomagająco w ochronie naczyń krwionośnych przed stresem oksydacyjnym
  • sprzyja zwiększeniu wytrzymałości i elastyczności ścian naczyń krwionośnych.
Produkty opisane na stronie nie są przeznaczone do leczenia, diagnozowania lub zapobiegania chorobom. Należy skonsultować się ze specjalistą przed zastosowaniem suplementu diety. Materiały zawarte na stronie strategiazdrowia.pl mają charakter wyłącznie informacyjny. Metody profilaktyki i oczyszczania organizmu należy skonsultować ze specjalistą lub lekarzem medycyny naturalnej.