Coral Taurine

Źródło uniwersalnego aminokwasu – tauryny, który wykazuje wielopłaszczyznowe działanie zdrowotne, i dlatego bardzo ważnym jest stosowanie tego suplementu diety.

Można powiedzieć, ze aminokwas ten towarzyszy człowiekowi przez całe życie – od poczęcia aż do późnej starości. Już w czasie ciąży jest nadzwyczaj ważny dla prawidłowego wzrostu i rozwoju płodu. Co więcej, specjaliści podkreślają, że mózg dziecka zawiera cztery razy więcej tauryny niż mózg dorosłego człowieka.

Źródłem tauryny w pożywieniu są produkty pochodzenia zwierzęcego – ryby, mięso, mleko, jaja. W produktach roślinnych nie występuje, dlatego odgrywa szczególnie ważna rolę dla wegetarian. Mimo, ze tauryna uważana jest za aminokwas, to w przeciwieństwie do innych aminokwasów nie wchodzi w skład białka.

Tauryna posiada ogromne możliwości funkcjonalne. Jest obecna w tkankach mózgu i siatkówce oka w bardzo wysokich stężeniach. Ogranicza skurcze, poprawia pamięć i zwiększa koncentrację.

Jest głównym aminokwasem siatkówki oka (40-50%), zapewniającym odżywianie jego komórek i prawidłowe funkcjonowanie, a ponadto ułatwia adaptację oka do zmiany natężenia światła. Co najważniejsze – tauryna wspomaga przywrócenie do normalnego stanu uszkodzonych siatkówki lub soczewki, i tym samym poprawić widzenie po różnych urazach lub problemach związanych z wiekiem.

Tauryna jest nie mniej ważna dla układu krążenia. Przede wszystkim zapobiega wydalaniu potasu z mięśnia sercowego i normalizuje metabolizm sodu, potasu, wapnia i magnezu – składników mineralnych, które są odpowiedzialne za prawidłowy i zdrowy rytm serca. Tauryna przyczynia sie również do rozszerzania naczyń krwionośnych.

Aminokwas ten bierze aktywny udział w przemianie materii. Zapobiega zastojowi żółci w pęcherzyku żółciowym i drogach żółciowych. obniża poziom cholesterolu o niskiej gęstości (tzw. złego cholesterolu) we krwi i wątrobie oraz zapobiega tworzeniu się zakrzepów we krwi. Jeszcze jedną właściwością tauryny jest zwiększenie aktywności insuliny w organizmie, a hormon ten bezpośrednio wpływa na poziom glukozy we krwi, tworzenie z glukozy glikogenu w wątrobie i mięśniach, a także poprawia przemianę energii. Jako przeciwutleniacz tauryna wiąże w organizmie aktywne formy tlenu, które uszkadzają DNA, utrzymuje niezbędne ilości witaminy C i E oraz białka – antyoksydantu glutationu.

Coral Taurine to niezbędny produkt dla:

  • układu sercowo-naczyniowego i nerwowego
  • zachowania zdrowia narządu wzroku
  • optymalizacji przebiegu metabolizmu
  • ochrony antyoksydacyjnej.
Produkty opisane na stronie nie są przeznaczone do leczenia, diagnozowania lub zapobiegania chorobom. Należy skonsultować się ze specjalistą przed zastosowaniem suplementu diety. Materiały zawarte na stronie strategiazdrowia.pl mają charakter wyłącznie informacyjny. Metody profilaktyki i oczyszczania organizmu należy skonsultować ze specjalistą lub lekarzem medycyny naturalnej.