Coral Boswellia

Zapewnia kompleksowe wsparcie dla układu mięśniowo szkieletowego. Bazę produktu stanowi wyciąg z rośliny o tej samej nazwie, która ze względu na zawartość kwasów bosweliowych często zawarta jest w lekach zmniejszających stany zapalne, roślina ta sprzyja poprawie krążenia krwi w tkankach mięśniowych oraz wzmocnieniu struktury chrząstek.

Spośród wszystkich gatunków Boswellii najbardziej ceniona jest Boswellia serrata. Cechą charakterystyczną tego kadzidłowca jest zawartość w nim aromatycznych żywic z legendarnymi kwasami bosweliowymi. Nie przez przypadek Hindusi określają kadzidłowiec mianem „wojownika z zapaleniami”.

Wśród cennych substancji, takich jak: olejki eteryczne (kamfen, pinen), gumożywice, kwas palmitynowy, największą wartość przedstawiają kwasy bosweliowe ze względu na ich dobroczynne właściwości. W toku badań indyjscy naukowcy odkryli, że podczas przyjmowania Boswellii wraz z odpowiednimi lekami skutecznie zmniejsza się obrzęk i ból u pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Mechanizm działania kwasów bosweliowych jest podobny do mechanizmu działania niesteroidowych leków przeciwzapalnych, ale bez związanych z nimi elektów ubocznych. Zasada działania kwasów bosweliowych polega na blokowaniu syntezy leukotrienów, substancji hormonopodobnych, które stanowią jedną z głównych przyczyn stanów zapalnych w kręgosłupie, chrząstkach, ścięgnach, tkance łącznej i płynie stawowym. Kwasy Bosweliowe utrudniają również przenikanie do chrząstki stawowej i płynu stawowego leukocytów – białych krwinek, a tym samym przyczyniają się nie tylko do osłabienia procesów zapalnych, ale również bezpośrednio wpływają na zmniejszenie stopnia uszkodzenia chrząstki stawowej.

Boswellia ceniona jest również ze względu na działanie wzmacniające strukturę chrząstki i tkanki kostnej. Kwasy bosweliowe sprzyjają zapobieganiu powstawania wielu specjalnych enzymów powodujących niszczenie chrząstki, wspomagają zmniejszenie wydalania z moczem strukturalnych składników tkanki chrzęstnej, takich jak hydroksyprolina, heksozamina i kwas uronowy, opóźniając tym samym uszkodzenie chrząstki i przyspieszając jednocześnie procesy regeneracyjne. Takie działanie rośliny sprzyja zmniejszeniu bólu i obrzęk stawów. Ponadto do innych korzystnych efektów należy zaliczyć również to że, kwasy bosweliowe sprzyjają poprawie krążenia krwi w tkankach stawowych objętych stanem zapalnym, wzmocnieniu i regeneracji uszkodzonych naczyń krwionośnych.

Coral Boswellia:

  • wspomaga działanie leków zmniejszających stan zapalny stawów, mięśni i tkanki chrzęstnej
  • pomaga zapobiegać powstawaniu zmian zwyrodnieniowych w kościach i tkance mięśniowej
  • wspomaga przepływ krwi przez mięśnie
  • łagodzi nieprzyjemne uczucie nagłego ostrego bólu i sztywności w stawach.
Produkty opisane na stronie nie są przeznaczone do leczenia, diagnozowania lub zapobiegania chorobom. Należy skonsultować się ze specjalistą przed zastosowaniem suplementu diety. Materiały zawarte na stronie strategiazdrowia.pl mają charakter wyłącznie informacyjny. Metody profilaktyki i oczyszczania organizmu należy skonsultować ze specjalistą lub lekarzem medycyny naturalnej.